Fasulet e kuqe largojne plakjen dhe rrisin jetegjatesine

Fasulet E Kuqe Largojne Plakjen Dhe Rrisin Jetegjatesine

Fasulet E Kuqe Largojne Plakjen Dhe Rrisin Jetegjatesine

Patent Money For Patent Attorney Streaming video selection system and method
Product prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.

 

Fasulet E Kuqe Largojne Plakjen Dhe Rrisin Jetegjatesine

Fasulet e kuqe qendrojne ne majat e listes se ushqimeve me te pasura ne antioksidante. Te pasura ne proteina, fibra bimore, magnez, kalium, folate dhe shume perberes te tjere, fasulet e kuqe perbejne nje nga ushqimet me te kompletuara mbi toke.
Nder vetite me te mira qe kane jane

Fasulet E Kuqe Largojne Plakjen Dhe Rrisin Jetegjatesine

MBROJTJE E ZEMRES: konsumi i larte i fasuleve mund te ule rrezikun kardiak deri ne 80%
FORCE E JASHTEZAKONSHME ANTIOKSIDUESE: keshtu neutralizojne fuqishem gjithe subastancat kanceroze qe shkaktohen nga stresi oksidues, intoksikimi dhe plakia
STABILIZIM I SHEQERIT NE GJAK: ne saje te fibrave, magnezit dhe kaliumit, fasulet e kuqe ndihmojne qe metabolizmi te kaloje gradualisht ne gjak! Ne kete menyre kontrollohen edhe nepsi dhe uria e tepruar
BURIM I SHKELQYER PROTEINASH: te cilat vijne ne formen me te lehte, pa yndyre dhe kolesterol! Kombinimi i tyre me misra ose oriz ofrojne proteine te kompletuar e cila mund te zevendesoje proteinat shtazore

Fasulet E Kuqe Largojne Plakjen Dhe Rrisin Jetegjatesine

Fasulet E Kuqe Largojne Plakjen Dhe Rrisin Jetegjatesine

Fasulet E Kuqe Largojne Plakjen Dhe Rrisin Jetegjatesine
Fasulet E Kuqe Largojne Plakjen Dhe Rrisin Jetegjatesine