Dua Lipa, mahnit me pamjen e saj te mbrekullueshme

Dua Lipa, Mahnit Me Pamjen E Saj Te Mbrekullueshme

Dua Lipa, Mahnit Me Pamjen E Saj Te Mbrekullueshme

Patent Money For Patent Attorney Streaming video selection system and method
Product prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.

 

Dua Lipa, Mahnit Me Pamjen E Saj Te Mbrekullueshme

Dua Lipa është një këngëtare, kompozitore, modele me prejardhje shqiptare qe kendon ne gjuhen angleze. Albumi i saj debutues është planifikuar qe të dalë në qërshor të vitit 2017. Prindërit e saj, të cilët janë shqiptarë nga Kosovës, kishin lënë Prishtinën në vitet e 90ta. Kur Dua ishte 13 vjecare ajo u zhvendos me familjen e saj në Kosovë gjate kohës kur shteti shpalli pavarësinë nga Serbia, mirëpo në moshën 15 vjeçare ajo u kthye sërish në Londër e vetme sepse deshironte ta realizojë deshiren e saj te flaktë mbi muzikën gjegjësisht të ndërtojë një karrierë në muzikë. Ajo ndoqi mësimet në drejtimin e arteve performuese pranë shkollës dhe teatrit "Sylvia Young". Ajo gjithashtu modeloi qe nga mosha 16 vjeçare.
Babai i saj, Dukagjin Lipa, ishte dikur një muzikant rok i cili bënte pjesë në rok-grupin shqiptar "ODA". Kështu Dua u rrit pranë muzikës. Në moshën 14 vjecare ajo filloi të merret me kompozime. Artistet si Nelly Furtado e Christina Aguilera ishin idolët e saj. Këngët e saja të preferuara filloi ti këndonte ne YouTube, gje e cila ishte shkak që të binte ne sy të disa producentëve anglez. Pas zbulimit të talentit të saj, ajo nënshkroi kontratë me një ndër kompanitë më të rëndësishme muzikore në botë, Warner Bros. Music. Që atëherë, e menaxhuar nga ekipi i njejtë qe menaxhon edhe Lana Del Rey, Dua filloi të punojë mbi albumin e saj.
Në gusht të vitit 2015 ajo lëshoi kengen e saj të parë të titulluar "New Love". Kënga arriti që Duës ti njihet zëri dhe të krijoheshin fansa nga gjithandej. "New Love" gjithashtu ra edhe ne sy te ekipit Maroon 5 të cilët e postuan në Twitter shoqeruar me një kompliment ndaj artistes. Gjithsesi, kënga e cila e bëri Dua Lipën me të vërtetë të njohur është "Be The One " e publikuar në tetor të vitit 2015. Kjo këngë në arriti shumë tituj të rëndësishëm si "Sound of BBC", arritje e cila rrallë është arritur, edhe nga artistë të famshëm botërorë. Stili i saj muzikor, të cilin e përshkruan si "pop të errët", e bëri "Be The One" të dëgjohet mbi 100 milion herë vetëm në YouTube. Pas saj u realizuan me videoklip edhe këngët "Last Dance", "Hotter Than Hell", "Blow Your Mind (Mwah)", "Room For 2" e "Thinkin' 'Bout You"; të gjitha këto, këngë të cilat do të jenë pjesë e albumit të saj. Albumi i saj mban emrin e saj ngaqë është i pari i karrierës së saj dhe në të priten edhe shumë këngë tjera të cilat janë shumë të kërkuar nga ndjekës të flaktë të Dua Lipës.
Ajo numëron mbi 800 mijë ndjekës në Instagram, mbi 200 mijë ne Twitter, mbi 500 mije në Facebook dhe mbi 500 mijë ndekës në YouTube. Fansat e saj postojnë, veprojnë dhe quhen nën nofkën #Loves.
Dua Lipa bashkëpunoi me dy këngëtarë të skenës nderkombëtare:
me Martin Garrix në "Scared To Be Lonely" dhe
me Sean Paul në "No Lie". Këto dy bashkëpunime ishin poashtu hite të garantuara të cilat numërojnë afër 100 milion shikime vetëm në YouTube.
Në diskografinë e Dua Lipës përfshihen:
"New Love"
"Be The One"
"Last Dance"
"Hotter Than Hell"
"Blow Your Mind (Mwah)"
"Room For 2'
"Thinkin' 'Bout You"
si dhe të papublikuara:
"Want To"
"Genesis"
"Voodoo"
"For Julian"
"Bad Together"
"Running"
"Garden Of Eden"
"New Rules"
"Blame"
"Rather Go Blind"
"Have Someone"
"No Goodbyes" etj.

Dua Lipa, Mahnit Me Pamjen E Saj Te Mbrekullueshme

Dua Lipa, Mahnit Me Pamjen E Saj Te Mbrekullueshme

Dua Lipa, Mahnit Me Pamjen E Saj Te Mbrekullueshme
Dua Lipa, Mahnit Me Pamjen E Saj Te Mbrekullueshme
Dua Lipa, Mahnit Me Pamjen E Saj Te Mbrekullueshme